Tygří speciál 2016 je tady !

Od poslední expedice (Sundarbans/Kaziranga) jsou to už(jenom?) 4 měsíce a je tu konečně(už zase?) další, netrpělivě očekávaná cesta primárně zaměřená na stopování, pozorování a fotografování bengálských tygrů ve svém přirozeném prostředí - tzv. "Tygří speciál". 

 

 

V úterý 31.5.2016 odpoledne zamíříme(jede nás celkem pět) z Prahy s mezipřistáním v Dubaji do indického hlavního města Dillí a odtud už autem směr národní park Ranthambhore, kde nás po dlouhé cestě čeká zasloužený odpočinek ve známém prostředí a možná i jeden (anebo dva) vychlazený Kingfischery.

Od rána dalšího dne nás čeká série 12ti safari výjezdů v soukromých vozech po dobu 6ti dnů. Situaci ohledně aktivity tygrů v rezervaci se snažím denně monitorovat, ale stejně je to loterie. Pravda je taková, že s postupujícím období sucha pozorování v určitých oblastech parku roste a např. mladí sourozenci (viz minulá expedice) jsou na "mušce" poměrně často - samozřejmě dnes už individuálně. Osobně mám pro tuto expedici o motivaci postaráno - můj cíl je jasný, ikdyž rozhodně ne snadný a možná až příliš riskantní. Můžu se vrátit s úžasnými, doteď nepoznanými zážitky stejně jako přijet s prázdnou kartou. To riziko za to ale stojí, tak se nechte překvapit a držte palce !!

 


Canon CZ

 

FotoŠkoda

Bushman


 

Tygří speciál 2016 nově podporuje(mediálně i materiálně) česká TOP firma/značka Bushman, které za to patří velké díky. A když už jsem u těch "díků", tak posílám i jeden do českého zastoupení značky CANON a Centru FotoŠkoda za možnost zapůjčení a testování profesionální foto-techniky.

 

Vladimír Čech ml.

 


!!! Budu se snažit psát pravidelné/nepravidelné reporty a vkládat je snad i s "čerstvými" fotografiemi na blog www.tygr-a-ja.cz, svůj facebook, instagram, twitter, youtube, 500px atd. .... takže kdo chcete být v Indii alespoň virtuálně  s námi, tak sledujte novinky a sociální sítě !!!

ikonky-socialni-site


 

* Související článek na blogu: http://tigerswithus.com/cs/2016/05/29/tygri-special-2016-je-tady/

 

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.