Testování Canonu 5DS R

Canon 5DS(R) je zatím nejmladším bratříčkem generace modelové řady 5D a na svět přišel s doslova brutálním čipem o 50MPx!!! Ergonomie/ovládání je pořešené totožně jako u 5D III, takže nic nového pod sluncem. Za mě jedině dobře, protože je řešené skvěle. Zrcadlovka je podle výrobce primárně určená pro módní, studiovou, produktovou nebo krajinářskou fotografii, ale představivosti se meze nekladou a já jsem strašně rád, že jsem měl možnost si ji na vlastní oči, ruce a prsty vyzkoušet.

 

canon 5dsr

 

5Dsrko prý není vhodné na focení za zhoršených světelných podmínek, což je zejména u wildlife fotografie mnohdy docela oříšek. Je to sice fakt, ale osobně mě v tomto směru testování poměrně příjemně překvapilo a  myslím, že pro MOJE účely(priority) by se mu v batohu místo našlo...určitě bych ale musel přibalit i stativ, protože s vyšším rozlišením jde ruku v ruce i nutnost větší stability. A když už jsem nakousnul co bych všechno musel, tak nejspíš ještě trochu upgradovat svoji PC základnu, která se pod náporem obrovských dat necítila nejlépe. Prostě "s velkými schopnostmi přichází i velká zodpovědnost." :):) samozřejmě se schopnostmi foťáku, ne fotografa! :):)

 

canon 5dsr

 

Je to bezesporu parádní mašinka, které se musí leccos obětovat a v mnohém se jí přizpůsobit. Pak ale vykouzlí obrovské množství detailů, na které jsem před kompem zíral s "hubou dokořán" .... teda zhruba po 10min, až se mi snímek načetl ... s trochu nadsázky ... ale jen s trochou! Každopádně kdyby se se mnou DSrko chtělo podívat v červnu do Indie, tak bych rozhodně nebyl proti! :)

 

Veliké díky za možnost testování patří CANON CZ a centru FotoŠkoda.

 

canon 5dsr


canon 5dsr

 

canon 5dsr

 

canon 5dsr

 

canon 5dsr

 


 

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.