Brazílie / Expedice JAGUÁR (listopad 2018)

Nespoutaná Brazílie / severní Pantanal (listopad 2018) ... (poslední volné místo!!!)

Za krásou divoké Brazílie, za vládcem zdejšího pralesa jaguárem americkým, za hyacintově modrým papouškem Ara, za obrovitým mravenečníkem, tajemným tapírem a dalšími zástupci zdejší velice rozmanité fauny…

Hlavní prioritou této expedice bude stopování a fotografování jaguára amerického - na světě neexistuje lepší místo, kde toho lze za relativně krátký čas dosáhnout.

 

 

Pantanal: 

je rozsáhlá močálovitá krajina na jihozápadě Brazílie, zasahující také na území Bolívie a Paraguaye. Přesné hranice nejsou definovány, rozloha oblasti se uvádí mezi 150-200 000 čtverečními kilometry, což z Pantanalu činí největší mokřad na světě. Na západě hraničí z Gran Chacem a na severu a východě s Cerradem. V období dešťů bývá zaplaveno okolo čtyř pětin rozlohy Pantanalu, sloupec vody dosahuje až pěti metrů. Ramsarská úmluva vyhlásila v roce 1993 Pantanal za lokalitu mezinárodního významu. Jeho relativně malá část (187 818 ha, což představuje zhruba jen 1,3% rozlohy regionu) byla v roce 2000 zapsána na seznam světového přírodního dědictví UNESCO. (zdroj: Wikipedia)

 

Wildlife

Pravděpodobně největším lákadlem je jaguár americký – po tygru a lvu třetí největší kočkovitá šelma na světě. Oblast Pantanalu je nicméně útočištěm mnoha dalších zajímavých a vzácných zvířat, jako je kapybara, tapír jihoamerický, mravenečník, vydra obrovská, kajman, ocelot nebo anakonda. Milovníci ptačí říše se mohou těšit na stovky nejrůznějších druhů v čele s ohroženým arou hyacintovým.

 

Itinerář cesty (program na místě 10D/9N):

- odlet z Evropy do Brazílie - Rio De Janeiro nebo Sao Paolo - Cuiabá

1. den – přesun z letiště (Cuiabá) směr Pantanal po věhlasné "dálnici" Transpantaneira. Ubytování.

2.-6. den – pestrý program, který zahrnuje wildlife od probuzení až po usínání! K dispozici budeme mít samozřejmě privátní motorový člun, kterého budeme využívat zejména při pátrání po jaguárech, kajmanech, kapybarách či vydrách obrovských. Jak už jsem zmínil výše, tato expedice je prioritně zaměřená na stopování, pozorování a hlavně fotografování jaguárů, proto budeme těchto plných 6dní trávit z velké částí právě na lodi!

7.-9. den – poslední dny si zpestříme návštěvou odlišné oblasti, kde se budeme snažit nafotit i další zástupce pestré fauny saverního Pantanalu, např. tapíra, nosály, vřešťany, malpy, mravenečníka obrovského a když bude přát štěstí, tak i jeho stromového "bratrance".

10.den - přesun zpět na letiště do Cuiabá odkud přes Rio nebo Sao Paolo odlétáme zpět do Evropy.

 

 

Pokud by jste chtěli vědět více, tak nás neváhejte kontaktovat na info@photocech.cz nebo na +420731316056


 

*Nejsme cestovní kancelář, ze zkušeností, snů a představ si „budujeme“ svůj vlastní/originální program. Nenabízíme zájezd!

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.