Norsko a Špicberky - fotoexpedice Medvěd lední (červen 2018)

Norsko a Špicberky - fotoexpedice Medvěd lední (červen 2018)

Speciální privátní expedice pro velmi úzký okruh fotografů a milovníků divoké přírody. Cesta je primárně zaměřena na stopování, pozorování a fotografování medvědů ledních v jejich přirozeném prostředí špicberských ostrovů ...

 

 

Špicberky: 

Špicberky (norsky Svalbard) jsou ostrovy v Severním ledovém oceánu severně od evropské pevniny. Je to skupina ostrovů roztroušených mezi 74° a 81° severní šířky a mezi 10° a 34° východní délky. Zároveň je to nejsevernější část Norského království. Přísně vzato se Špicberky (Spitsbergen) jmenuje pouze největší ostrov na západě souostroví, označování celého souostroví tímto jménem je ale značně rozšířené. Podle Špicberské dohody ze dne 9. února 1920 je souostroví pod přímou suverenitou Norska a podle zákona ze dne 17. června 1925 rovněž částí Norského království. Trvale obývané jsou pouze tři ostrovy: Západní Špicberk (Spitsbergen), Medvědí ostrov (Bjørnøya) a Hopen. (zdroj: Wikipedia)

 

Wildlife

Největším lákadlem a TOP prioritou naší expedice bude samozřejmě medvěd lední  - červen a tudíž letní období, které jsme zvolili je pro pozorování těchto bílých obrů ideální. Dalším zástupcem zdejší divočiny je např. mrož, tuleň, polární liška, sob a velké množství přizpůsobivého ptactva.

 

Itinerář cesty (12ti denní program):

 - odlet z Prahy směr norské Špicberky

  • 1. den – nalodění v přístavu Longyearbyen na speciální jachtu Arctic II, uzpůsobenou našim potřebám. Ubytovaní budeme ve 2lůžkových pokojích s tím, že na lodi budou k dispozici 2 toalety a 2 koupelny/sprchy. 
  • 2.-11. den – průzkum špicberského souostroví, stopování a fotografování ledních medvědů nádherném prostřední norských ledovců. Samozřejmě nebudeme zavírat oči před ostatními zástupci zdejšího ledového království. K dispozici budeme mít samozřejmě vele-zkušeného průvodce a zodiac, kterým se (pokud to bude možné - počasí/moře atd.) budeme moc přiblížit tzv. "na dostřel".
  • 12. den - vylodění opět v přístavu Longyearbyen.

- odlet z Norska zpět domů

 

 

 

Pokud by jste chtěli vědět více, tak nás neváhejte kontaktovat na info@photocech.cz nebo na +420731316056


 

*Nejsme cestovní kancelář, ze zkušeností, snů a představ si „budujeme“ svůj vlastní/originální program. Nenabízíme zájezd!

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.